sekretariat@vcps.pl        +48 790 790 646
Panel rodzica
Polski - Niepubliczna Szkoła Podstawowa VCPS Kraków English - Niepubliczna Szkoła Podstawowa VCPS Kraków
Galeria
WYCIECZKA DO OPERY KRAKOWSKIEJ
Dnia 24 stycznia 2020 roku uczniowie klas IV–VIII pod opieką nauczycieli i wychowawców udali się na wycieczkę do Opery Krakowskiej. Celem wycieczki było obejrzenie niezwykłego i jednego z najpopularniejszych w świecie baletów klasycznych – „ Dziadka do Orzechów”. Przedstawienie adresowane jest zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych. Na uwagę zasługuje baśniowa rzeczywistość pokazana poprzez świetne pomysły scenograficzne, kostiumy oraz piękny, płynny występ artystów baletu. Zachwycały barwne postacie, płynne i efektowne układy taneczne, bajeczne kostiumy i subtelny humor klasycznego baletu do muzyki Piotra Czajkowskiego w opracowaniu Emila Wesołowskiego. Muzyka rosyjskiego klasyka, grana na żywo przez orkiestrę Opery Krakowskiej jest doskonałą ilustracją dla krainy dziecięcych marzeń.
Na uwagę zasługują zarówno występy solistów, jak i scena bitwy ołowianych żołnierzyków z myszami. Widowni bardzo podobały się taniec arabski czy rosyjski, w którym największe emocje wzbudził duży miś. Taniec Śnieżynek, Myszy, Kwiatów i Żołnierek oraz wszystkie solówki Klary, Drosselmeyera, Lalki czy Wojownika były zachwycające.
Wielką radością było dla uczniów zobaczenie na scenie ich koleżanki z klasy VIIIA Hanny Knapczyk. Dziewczynka wystąpiła w I akcie przedstawienia doskonale radząc sobie na scenie. Jesteśmy z niej bardzo dumni i życzymy jej samych sukcesów.
W roli Klary wystąpiła pochodząca z dalekiej Yokohamy Mizuki Kurosawa, baletowa ulubienica krakowskiej publiczności. Nie zawiodła w tej roli, wręcz przeciwnie. Stworzyła piękną, delikatną postać, a jej taneczny kunszt zwłaszcza w II akcie w scenie pas de deux wzbudza zachwyt i podziw. Na uwagę zasługuje też rola Drosselmeyera, w którą wcielił się Robert Kędziński, ucharakteryzowany i przypominający postać długowłosego Wiedźmina. Scenografia w przedstawieniu była skromna, minimalistyczna. W tle zmieniają się obrazy. Obserwujemy latające widelce i orzechy, spadające piernikowe ciasteczka, śnieżynki oraz piękne zmieniające się wzory przy tańcu Kwiatów.
Zarówno zespół, jak i soliści stworzyli piękne widowisko, które w odbiorze jest spójne, płynne, ładnie zatańczone i świetnie zagrane.
Po spektaklu rozległy się gromkie brawa i okrzyki radości dzieci. To przedstawienie pozostanie na długo w naszej pamięci. To doskonałe widowisko -wizyta w Operze była tak cudownym przeżyciem, że z pewnością na zawsze pozostanie w naszej pamięci.


+ 21

Działamy pod patronatem:

Victoria Center - Szkoła Języków Obcych

Współpracujemy z:

Lenkowo Baby - Niepubliczny Żłobek
LENKOWO - pierwsze w Małopolsce polsko-angielskie przedszkole artystyczne
Akademia Wiedzy i Umiejętności Victoria Center
Kontakt
Strona główna | Mapa strony

Niepubliczna Szkoła Podstawowa
VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL


ul. Spacerowa 8
32-040 Wrząsowice
Telefon: +48 790–790–646
E-Mail: sekretariat@vcps.pl

Polityka prywatności i cookie
Copyright © 2010 - 2020 Victoria Center