sekretariat@vcps.pl        +48 790 790 646
Panel rodzica
Victoria Center Primary School Victoria Center Primary School
Galeria
CIEKAWA LEKCJA W KLASIE II – 06.11.2018


W dniu dzisiejszym na zajęciach technicznych Uczniowie klasy II mieli okazję zobaczyć jak wygląda i działa maszyna krawiecka. Zanim przystąpili do nauki obsługi tego urządzenia, uczyli się szycia ręcznego na małych fragmentach materiału. Pozornie prosta praca przysporzyła Uczniom niemało kłopotów. Gdy pierwsze kroki w posługiwaniu się igłą zostały opanowane, każde Dziecko miało możliwość usiąść przy maszynie i obszyć określoną część materiału różnymi rodzajami ściegów.
Ponieważ na wcześniejszych lekcjach rozmawialiśmy o modzie jesiennej, projektowaliśmy stroje odpowiednie do tej pory roku pojawiła się możliwość uszycia zaprojektowanych wcześniej ubrań. Niektórzy Uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do realizacji tego planu.
Wywołało to wiele pozytywnych emocji, każdy chciał choć przez chwilę poczuć się jak zawodowy krawiec. Efekty tych prac były różne ale atmosfera towarzysząca przy pracy- wielkie zainteresowanie i ogromne skupienie na zadaniu, przyćmiła nawet drobne porażki.
Taka forma zajęć bardzo spodobała się Uczniom. Pozwala ona rozwijać talenty i zainteresowania Dzieci, pobudza ich naturalną ciekawość oraz zachęca do działania. Takie zajęcia na pewno jeszcze powtórzymy.


+ 6
Działamy pod patronatem:
Współpracujemy z:
Kontakt
Strona główna | Mapa strony
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL

ul. Spacerowa 8
32-040 Wrząsowice
Telefon: +48 790–790–646
E-Mail: sekretariat@vcps.plPolityka prywatności i cookie
Copyright © 2010 - 2019 Victoria Center