sekretariat@vcps.pl        +48 790 790 646
Panel rodzica
Polski - Niepubliczna Szkoła Podstawowa VCPS Kraków English - Niepubliczna Szkoła Podstawowa VCPS Kraków
Aktualności
WAKACYJNE ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z VICTORIA CENTER 2020 - ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo,


serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą

WAKACYJNYCH ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH  Z VICTORIA CENTER 2020.


W przypadku zainteresowania zapisem Dziecka,

prosimy o kontakt z Sekretariatem Szkoły VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL (sekretariat@vcps.pl; 790-790-646)

lub Biurem Szkoły Języków Obcych (biuro@victoriacenter.pl; 501-227-393)

do 10 czerwca (środa) 2020 r.


Oferta Wakacyjnych Zajęć Edukacyjnych organizowanych przez VICTORIA CENTER S.C. w budynku Niepublicznej Szkoły Podstawowej VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL. Każdy turnus zorganizowany jest wokół tematu przewodniego z licznymi zajęciami rozwijającymi ogólną wiedzę o świecie, kreatywność oraz umiejętności językowe. Uczestnicy Wakacyjnych Zajęć Edukacyjnych będą brali udział w rozmaitych warsztatach artystycznych, ruchowych, tanecznych i muzycznych. Wakacje z VICTORIA CENTER to wyjątkowo dużo intensywnych i twórczych zabaw, konkursów, gier, jak również niezapomniane chwile spontanicznej i nieskrępowanej twórczości własnej Dzieci. Proponowane wycieczki piesze po okolicy dostosowane zostaną do względów organizacyjnych i warunków pogodowych pogodowych.PIERWSZY TURNUS- 29 czerwca – 03 lipca (5 dni)

Integracja przez doświadczenie (cz.I)


Poniedziałek – 29.06.2020

I turnus rozpoczniemy od przypomnienia ogólnie panujących zasad bezpieczeństwa – nad morzem, jeziorem, w górach, w lesie. Odświeżymy wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz nauczymy się numerów alarmowych. Głównym punktem dnia będzie integracja poprzez zaproponowane wspólne gry i zabawy zespołowe, m. in. „podchody”, zabawy z chustą animacyjną. Czekają nas także: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Wtorek – 30.06.2020

Puszczanie baniek mydlanych to świetna zabawa i jedno z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa. W tym dniu zorganizujemy zawody, kto wydmucha najdłuższego kolorowego węża z piany… (z butelki). Nauczymy się rozróżniać kolory podstawowe i pochodne, dowiemy się, jak mieszać kolory, aby uzyskać pożądaną barwę, a także uświadomimy sobie wpływ otaczających kolorów na nasze samopoczucie. Dodatkowo czekają nas: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Środa – 01.07.2020

Dbanie o środowisko to nasz wspólny obowiązek. Przypomnimy sobie, co to jest recykling, jak prawidłowo segregować odpady, w jakiś sposób można wykorzystać surowce wtórne oraz jak można zapobiegać powstawaniu odpadów. Później - nie lada wyzwanie: zbudujemy labirynt z recyklingu. Ponadto czekają nas: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Czwartek – 02.07.2020

Na zajęciach, na podstawie samodzielnie przeprowadzonych doświadczeń dowiemy się, co to jest grawitacja, na czym polega opór powietrza, od czego zależy czas spadania przedmiotów, jaki wpływ ma ta tajemnicza siła na ciało człowieka. Dowiemy się także, jak przedmioty zachowują się na Księżycu. Czekają nas także: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Piątek – 03.07.2020

Niewiele trzeba, aby zamienić kreatywne i twórcze zabawy na powietrzu w niezwykłą kamienną opowieść. Udamy się na niezapomnianą wędrówkę, podczas której będziemy zbierać różnej wielkości oraz różnych kolorów i kształtów kamienie; a jak je wykorzystamy – zależy tylko od naszych pomysłów. W drugiej połowie dnia czekają nas warsztaty dotyczące tego jak dbać o dobry nastrój i zachować go przez dłuższy czas, mimo różnych przeciwności. Ponadto czekają nas: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także piesze wycieczki po okolicy.DRUGI TURNUS - 06 lipca – 10 lipca (5 dni)

Integracja przez doświadczenie (cz.II)


Poniedziałek – 06.07.2020

Najpierw masa, potem rzeźba. A jeśli masa, to tylko produkcji własnej…Wakacje z VC to świetny czas na przetestowanie domowej ciastoliny, masy aksamitnej i solnej, rozciągliwego gluta. Dla każdego z nas to wspaniała, pełna radości i beztroski zabawa, przy której możemy puścić wodze fantazji. Porozmawiamy dzisiaj również o empatii. Dowiemy się dlaczego ziewanie jest zaraźliwie, oraz czy bycie dla kogoś miłym oznacza to samo, co bycie empatycznym. Czekają na nas także: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Wtorek – 07.07.2020

Dla poprzednich pokoleń podwórko było najważniejszym miejscem dzieciństwa. Tam spędzano wakacyjne dni. Dziś poczujemy się, jak nasi Rodzice kilkanaście lat temu. Grając w klasy, gumę, kapsle poćwiczymy: równowagę, skoczność, celność, refleks, nauczymy się współzawodnictwa i radzenia sobiez przegraną. Po intensywnych zabawach przyjdzie czas na wspólne rozmowy. Dowiemy się jak ukryć emocje w filiżance oraz zagramy w grę strategiczną. A jaką? Tego dowiemy się niebawem. Ponadto czekają nas: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Środa – 08.07.2020

Dzień upłynie pod hasłem: „Podróże na zaczarowanym dywanie Aladyna”. Wybierzemy się na piękny wernisaż zdjęć, przedstawiający podróże Kadry. Dodatkowo przeniesiemy się na „dywanie Aladyna” do Meksyku i weźmiemy udział w imprezie w stylu fiesta mexicana. Czekają na nas także: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Czwartek – 09.07.2020

Zabawa choć prosta, niezwykle działa na naszą wyobraźnię. Tego dnia zajmiemy się modelowaniem przeróżnych kształtów i figur. Materiałem budowalnym będą: patyczki, wykałaczki i plastelina. Podążajmy za wyobraźnią, wymieniajmy się pomysłami i cieszmy się najprostszą formą zabawy. Nie zabraknie także zabaw sensorycznych z wykorzystaniem makaronu, kaszy, czy też piasku. Ponadto czekają nas: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Piątek – 10.07.2020

Zabawy w wodzie to najbardziej lubiane przez nas formy aktywności. Dzisiejsze doświadczenia pokażą nam, czy woda może się przemieszczać oraz w jaki sposób liście kapusty zmieniają kolor. Przypomnimy sobie również sztukę mieszania barw. Czekają na nas także: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także piesze wycieczki po okolicy.
TRZECI TURNUS - 13 lipca – 17 lipca (5 dni)

Ze sportem za pan brat (cz.I)


Poniedziałek – 13.07.2020

Ten turnus sprawi, że wakacje będą pełne ruchu i zabawy. Zaadresowany jest dla tych Uczestników, których interesuje w szczególności poprawa kondycji fizycznej, doskonalenie lub nabywanie nowych umiejętności sportowych. Pierwszy dzień skierowany jest do miłośników piłki nożnej i nie tylko. Poznamy zasady gry, a także dowiemy się, co to jest „spalony”?. Motywem przewodnim będzie komunikacja, współpraca w drużynie oraz zasady fair play! Pierwszym krokiem do prawdziwego turnieju będzie przeprowadzenie rozgrzewki oraz treningu. Stworzymy też grupę cheerleaderek. Czekają na nas także: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Wtorek – 14.07.2020

Zapoznamy się z zasadami zdrowego odżywiania. Pokażemy oraz omówimy piramidę zdrowia, poznamy najważniejsze zasady komponowania codziennego jadłospisu. Wspólnie przygotujemy zdrowy posiłek. Musimy przecież pamiętać, że oprócz sprawności fizycznej, bardzo ważna jest odpowiednia dieta, a co za tym idzie – pyszne i zdrowe posiłki! Czekają na nas również: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Środa – 15.07.2020

Marzysz o niezapomnianym turnieju gry w siatkówkę? Z nami będziesz miał okazję przeżyć go z mnóstwem emocji i wrażeń. Rozwiń swoje umiejętności, bądź jak aktualni Mistrzowie Świata! Najpierw wdrożymy się w zasady tej gry oraz przeprowadzimy trening. Potem czeka nas spora dawka emocji związana z turniejem! Czekają na nas także: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Czwartek – 16.07.2020

Tego dnia poznamy właściwości wody, jej stany skupienia oraz znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin, przeprowadzimy eksperymenty i doświadczenia z wodą w roli głównej. Zrozumiemy potrzebę oraz sposoby jej oszczędzania. Dowiemy się, ile wody powinniśmy pić w ciągu doby, aby być zdrowym. Czekają na nas również: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Piątek – 17.07.2020

Dziś czeka na nas aktywność fizyczna, którą kocha każde Dziecko, czyli jazda na rowerze, hulajnodze, a także deskorolce. Poznamy zasady ruchu drogowego, nauczymy się sprawdzać stan techniczny roweru i jego wyposażenie. Pokonamy tor przeszkód, który wspólnie stworzymy przed budynkiem Szkoły. Ponadto czekają nas: pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni, tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także piesze wycieczki po okolicy.CZWARTY TURNUS - 20 lipca – 24 lipca (5 dni)

Ze sportem za pan brat (cz.II)


Poniedziałek – 20.07.2020

Rozpoczynamy nowy tydzień pełni energii do działania. W dniu dzisiejszym skupimy się na wartości odżywczej owoców dla naszego organizmu, dowiemy się dlaczego konieczne jest ich spożywanie, jako źródło witamin niezbędnych dla zdrowia. Poszerzymy swoją wiedzę na temat potraw, które można zrobić z owoców, nauczymy się rozpoznawać owoce po smaku oraz wspólnie przygotujemy shake owocowy. Czekają na nas również: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Wtorek – 21.07.2020

Tenis stołowy to gra ogólnorozwojowa, która uczy samodyscypliny, poprawia wydolność całego organizmu oraz rozwija koordynację ruchową. Tego dnia poznamy zasady gry, podstawowe chwyty rakietki, techniki serwowania oraz nauczymy się przyjmować prawidłową postawę przy stole. Na koniec przeprowadzimy turniej tenisa stołowego. Czekają na nas także: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Środa – 22.07.2020

Wypad do kina? Czemu nie! Dzisiaj głównym punktem dnia będzie kino pod chmurką. A co wspólnie obejrzymy? Pozwólcie, że póki co pozostanie to naszą słodką tajemnicą. Dodatkowo zapoznamy się z ciekawostkami dotyczącymi kina. Hmm..może stworzymy jakiś scenariusz? Ogranicza nas tylko wyobraźnia Ponadto czekają nas: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Czwartek – 23.07.2020

A może skakanka? Dziś poznamy sposoby skakania: będziemy to robić na jednej nodze, na dwóch, w parach, a także w grupach, w różnym rytmie i tempie. Poznamy rodzaje zabaw ze skakankami. Po tej wyczerpującej aktywności będziemy skakać dalej, w nieco innej formie – na trampolinach. Czekają na nas także: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Piątek – 24.07.2020

Na koniec tygodnia czeka na nas coś, co lubi każde Dziecko, czyli nutka zdrowej rywalizacji. Będziemy rozwijać zwinność, szybkość i moc. Zabierzcie z sobą kreatywność, bo będzie Wam potrzebna. Po dniu pełnym wrażeń – chwila wytchnienia. Medytacja na pewno sprawi Wam wiele radości, a dodatkowo pozwoli się wyciszyć i zrelaksować. Ponadto czekają nas: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także piesze wycieczki po okolicy.
PIĄTY TURNUS – 27 lipca – 31 lipca (5 dni)

Młodzi artyści (cz.I)


Poniedziałek – 27.07.2020

W każdym z nas drzemie artysta, ale sztuka tkwi w tym, by go wydobyć. Rozpoczynamy tydzień artystyczny. Przed nami niezwykła przygoda – malowanie z zamkniętymi oczami. Przekonacie się sami, że to nie lada wyzwanie. Powstałe w ten sposób dzieła posłużą, jako dekoracja naszych pracowni. Dodatkowo czekają nas warsztaty dotyczące tolerancji. Spróbujemy wspólnie stworzyć przepis na tolerancję. Czekają na nas także: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Wtorek – 28.07.2020

Mała gitara – czemu nie? Dzień upłynie pod znakiem nauki gry na ukulele. Zobaczycie, że to nie jest trudne i już po chwili sami zagracie prosty utwór. Poznamy również pochodzenie tego instrumentu i kilka ciekawostek na jego temat. Nie zabraknie również zabaw z chustą animacyjną, oraz zabaw sensorycznych. Ponadto czekają nas: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Środa – 29.07.2020

Tańcowała igła z nitką… Bohaterem zajęć będzie maszyna do szycia oraz igła i nitka. Przy ich pomocy wspólnie stworzymy to, co wyobraźnia nam podpowie. Poznamy podstawowe techniki szycia oraz zasady bezpieczeństwa przy tej czynności. Porozmawiamy również o miłości i przyjaźni – stworzymy piękne kolaże, wyrażające te uczucia. Czekają na nas także: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Czwartek – 30.07.2020

Rozwijamy inwencję twórczą i wyobraźnię. Poczujemy się jak prawdziwi malarze - czeka nas malowanie na sztalugach, piękno natury przelejemy na płótno. Zdobędziemy umiejętności dostrzegania, odbioru i przeżywania wartości wizualnych środowiska przyrodniczego. Po południu odpoczniemy i pobudzimy zmysł węchu – zamkniemy oczy, a całą swoją uwagę skupimy na danym zapachu. Ciekawe kto pierwszy zgadnie co tak pięknie pachnie?  Ponadto czekają nas: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Piątek – 31.07.2020

Każdy z nas ma jakieś zdolności, ma talent. Stwórzmy okazję, aby go zaprezentować. Talenty i zdolności mogą być różnorodne – warto szukać, aby je odkryć. Na wielkiej scenie pokażecie swoim rówieśnikom, w czym jesteście najlepsi – śpiew, taniec i wiele innych – to od Was zależy, czym nas zaskoczycie. Za nim jednak wyjdziemy na scenę – weźmiemy udział w warsztatach związanych ze stresem scenicznym. Dowiemy się czym jest trema i jak się z nią uporać. Czekają na nas także: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni, a także piesze wycieczki po okolicy.SZÓSTY TURNUS – 3 sierpnia – 7 sierpnia (5 dni)

Młodzi artyści (cz.II)


Poniedziałek – 03.08.2020

Tanecznym krokiem rozpoczynamy kolejny tydzień wakacyjnej zabawy. Nauczymy się wybranych stylów tańca nowoczesnego. Będziemy usprawniać koordynację ruchową, kształtować płynność ruchów oraz panowanie nad własnym ciałem. Być może ktoś z Was specjalizuje się w jakimś wybranym stylu tanecznym i udzieli nam prywatnej lekcji? Zapoznamy się także z ciekawostkami dotyczącymi największych tanecznych gwiazd. Oprócz tego czekają nas: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Wtorek – 04.08.2020

Co przywozicie z wakacji, oprócz wspomnień? Zapewne każdy z nas ma w domu mnóstwo muszelek. Na turnusie przeobrażą się one w kraby… Oprócz tego wspólnie poszukamy informacji i ciekawostek na temat zwierząt, a także innych stworzeń żyjących w wodach morskich. Czekają na nas także: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Środa – 05.08.2020

Było już kino, zatem może tym razem teatr? Właśnie dzisiaj weźmiemy udział w spektaklu przygotowanym przez naszą społeczność VICTORA CENTER - LENKOWO. Ahh cóż to będą za emocje – już nie możemy się doczekać!  Dzisiaj również skupimy się na dotyku. Z zamkniętymi oczami będziemy dotykać różnych przedmiotów i opisywać to, co czujemy pod naszymi palcami. Oprócz tego czekają nas: pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni, tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu.


Czwartek – 06.08.2020

Poprzedni dzień dostarczył nam masę niezapomnianych wrażeń, dlatego dziś czas na wyciszenie. Nauczymy się różnych technik uspokajania się i relaksacji. Odprężymy się, rozluźnimy, rozładujemy napięcie emocjonalne, pozwolimy odpocząć głowie, oderwać się od trosk dnia. Opracujemy własne sposoby relaksu, a wszystko przy dźwiękach natury. Czekają nas także: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Piątek – 07.08.2020

Niestety to już ostatni dzień turnusu - to dobry moment na stworzenie piosenki pożegnalnej. Oprócz napisania słów, spróbujemy wystukać rytm na szkolnych bębenkach. Następnie zaprezentujemy to, co udało nam się wspólnie stworzyć. Na pewno każdy z nas tego dnia przyjdzie na zajęcia z głową pełną pomysłów. Oprócz tego czekają nas: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni, a także piesze wycieczki po okolicy.
SIÓDMY TURNUS - 10 sierpnia– 14 sierpnia (5 dni)

Z kamerą wśród zwierząt (cz.I)


Poniedziałek – 10.08.2020

„Wyginam śmiało ciało…”. Czy na Madagaskarze mieszkają pingwiny? Jak wyglądają lemury? Jak się komunikują? Kiedy kameleon zmienia kolor? Jakie rośliny rosną na Czerwonej Wyspie? Tych i innych ciekawostek dowiemy się zagłębiając się w jej klimat. Własnoręcznie wykonamy także maski wybranych zwierząt zamieszkujących powyższe terytorium. Czekają nas także tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Wtorek – 11.08.2020

Poznajemy lokalną przyrodę. W tym celu udamy się na spacer do pobliskiego lasku w poszukiwaniu zwierząt. Będziemy tropić ślady sarny, jelenia, dzika, lisa czy zająca, budowle mieszkańców lasu, legowiska i żeremia i nasłuchiwać wydawanych przez nie odgłosów. Po wyczerpującej wędrówce – czas na relaks. Zasłonimy okna, zaciemnimy pomieszczenie i z zamkniętymi oczami, wygodnie leżąc skupimy się na przyjemnej muzyce płynącej z głośników. Czekają na nas również: tematyczne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, wyjścia na spacery oraz rekreacja w basenie na świeżym powietrzu, a także pyszne posiłki przygotowywane we własnej kuchni.


Środa – 12.08.2020

Słodka środa. Każdy z nas lubi ciasteczka, ale nie każdy potrafi je robić. Dzisiaj w naszych dłoniach zagości maślana masa, z której każdy uformuje przepiękne kruche ciasteczka. Poznamy składniki tych pysznych przekąsek oraz wspólnymi siłami stworzymy pierwszą szkolną książkę kucharską. Porozmawiamy również na temat tego czy słodycze mogą być zdrowe. A mogą, prawda?

Działamy pod patronatem:

Victoria Center - Szkoła Języków Obcych

Współpracujemy z:

Lenkowo Baby - Niepubliczny Żłobek
LENKOWO - pierwsze w Małopolsce polsko-angielskie przedszkole artystyczne
Akademia Wiedzy i Umiejętności Victoria Center
Kontakt
Strona główna | Mapa strony

Niepubliczna Szkoła Podstawowa
VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL


ul. Spacerowa 8
32-040 Wrząsowice
Telefon: +48 790–790–646
E-Mail: sekretariat@vcps.pl

Polityka prywatności i cookie
Copyright © 2010 - 2020 Victoria Center