sekretariat@vcps.pl        +48 790 790 646
Panel rodzica
Polski - Niepubliczna Szkoła Podstawowa VCPS Kraków English - Niepubliczna Szkoła Podstawowa VCPS Kraków
Aktualności
Wakacyjne Zajęcia Edukacyjne w Niepublicznej Szkole Podstawowej VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL TURNUS II - ZIELONY

Za nami II turnus edukacyjnych zajęć wakacyjnych w VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL. Przez cały ten czas bardzo dużo się działo!

W pierwszym dniu Dzieciom zostały przypomniane zasady bezpiecznego wypoczynku oraz regulamin korzystania z basenu. Poniedziałek upłynął nam pod znakiem gier i zabaw integracyjnych oraz zespołowych. Nie zabrakło rozgrywek w piłkę nożną oraz dwa ognie. Popołudnie Dzieci spędziły układając puzzle, grając w gry stolikowe oraz kalambury.

Wtorek rozpoczęliśmy tanecznym krokiem. Dzieci poznały podstawowe kroki tanga, rumby oraz tańca belgijskiego. Wybraliśmy się także do Rzeszotar, gdzie stacjonował NAUKOBUS. Dzieci poznały wnętrze człowieka i umieszczały modele organów we właściwych miejscach, usłyszały własny głos w momencie wypowiadania słów, ale też drugi raz - z opóźnieniem. Największym zainteresowaniem cieszyła się kula plazmowa. W momencie przyłożenia do niej dłoni wytwarzały się świecące „nitki” wewnątrz kuli .

Środa były pełna emocji. Dzieci poznały zasady gry w siatkówkę. Przeprowadziliśmy także turniej piłki siatkowej. Zdrowa rywalizacja to jest to, co Dzieci lubią najbardziej!

Kolejny dzień rozpoczął się ciekawostkami na temat lodów, oraz historią ich powstawania. Okazało się, że na świecie istnieje wiele egzotycznych lodów np. o smaku ogórków kiszonych, czy też „surowej koniny”. Tego dnia również nie mogło zabraknąć pysznego deseru w postaci lodów. Dzieci stworzyły także swoje egzotyczne lodowe desery podczas zajęć plastycznych.

           Półmetek turnusu związany był z zasadami ruchu drogowego. Mogliśmy je poznać

w praktyce, gdyż tego dnia zaplanowana była piesza wycieczka do Dworku Bielańskiego we Wrząsowicach. Pani Lucyna – Córka Stanisława Bielańskiego oprowadziła nas po terenie dworku i opowiedziała nam wiele ciekawostek. Pokazała Dzieciom Krzyż Virtuti Militari, którym został odznaczony jej Ojciec.

           Nowy tydzień zaczęliśmy od poznawania podwodnego świata. Dzieci zostały zapoznane z tajnikami bezpiecznego nurkowania, ale także z zagrożeniami jakie mogą się

z tym wiązać. Obejrzały również film dokumentalny na temat najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Dzień zakończył się zajęciami technicznymi, podczas których każdy mógł zaprojektować swój podwodny świat.

           Kolejny dzień był dniem wybuchowym. Okazało się, że wystarczy kilka produktów spożywczych i można eksperymentować. Podczas zajęć Dzieci mogły obserwować jak powstaje domowy wulkan, skittles’owa tęcza czy też „chemiczne jojo”.

           We środę uczestnicy wakacyjnych zajęć edukacyjnych pojechali na wycieczkę do Wioski Indiańskiej Arapaho, gdzie poznali historię Indian oraz uczestniczyli w ciekawych warsztatach.

           W czwartek zorganizowaliśmy koncert! Dzieci ćwiczyły grę na instrumentach szkolnych, a potem dały wspaniały pokaz tego, czego się nauczyły. Mogliśmy także wysłuchać pięknego wykonania na pianinie, na którym uczy się grać jedna z uczestniczek turnusu. 

           Piątek to niestety czas pożegnań. W tym dniu przeprowadziliśmy wakacyjny „Mam Talent”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności i talenty. Tego dnia również spędziliśmy czas na wspólnych zabawach zespołowych. Turnus zakończyliśmy wręczeniem pamiątkowych dyplomów dla każdego z Uczestników, a także wspólnym wyjściem na lody!

Oprócz zajęć tematycznych każdy dzień urozmaicony był korzystaniem z basenu, placu zabaw, boiska, magicznego ogrodu oraz innymi atrakcjami. Odbywały się też warsztaty plastyczne, a efekty swojej pracy każdy mógł zabrać ze soba do domu.

 


Działamy pod patronatem:

Współpracujemy z:

Lenkowo Baby - Niepubliczny Żłobek
LENKOWO - pierwsze w Małopolsce polsko-angielskie przedszkole artystyczne
Akademia Wiedzy i Umiejętności Victoria Center
Kontakt
Strona główna | Mapa strony

Niepubliczna Szkoła Podstawowa
VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL


ul. Spacerowa 8
32-040 Wrząsowice
Telefon: +48 790–790–646
E-Mail: sekretariat@vcps.pl

Polityka prywatności i cookie
Copyright © 2010 - 2020 Victoria Center