sekretariat@vcps.pl        +48 790 790 646
Panel rodzica
Polski - Niepubliczna Szkoła Podstawowa VCPS Kraków English - Niepubliczna Szkoła Podstawowa VCPS Kraków
Aktualności
WAKACYJNE ZAJĘCIA EDUKACYJNE - TURNUS III POMARAŃCZOWY

Za nami trzeci turnus Wakacyjnych Zajęć Edukacyjnych. Kolejne 10 dni przygód, pracy i rozrywki. Pierwszy dzień jak każdy nowo rozpoczęty turnus zaczęliśmy od zapoznania się z regulaminem zajęć oraz basenu. Po zapoznaniu się z regulaminami oraz ich podpisaniu zagłębiliśmy się w pierwszy temat jaki nas czekał!

          Pamięć- Zaczynamy nową przygodę! Pierwszy dzień TURNUSU i od razu taki temat… Pamięć. Czym jest? Jakie są jej rodzaje? Jak ją ćwiczyć?. Sprawdziliśmy jakie są metody zapamiętywania, jak się skutecznie uczyć, dlaczego na różne rzeczy zwracamy większą uwagę oraz na podstawie różnych eksperymentów odkryliśmy mechanizm pamięci.

Drugi dzień zapowiadał się jeszcze ciekawiej - czekały na nas rekordy, ale nie takie zwykłe tylko ŚWIATOWE, a dokładnie rekordy Guinnessa. Zaglądnęliśmy do historii, aby dowiedzieć się skąd się wzięły, a następnie sprawdziliśmy jak można się zakwalifikować do wpisu w taką księgę. Sprawdziliśmy rekordy od tych najbardziej ciekawych, przez najbardziej absurdalne i niemożliwe, aż po te, w które ciężko było uwierzyć. Po tym wszystkim stworzyliśmy swoje księgi i próbowaliśmy pobić własne rekordy i je wpisać. Przez cały dzień towarzyszyły nam warsztaty motywacyjne, które pomagały w zdobyciu jak najlepszego wyniku.

Kolejnym dniem, był dzień przetrwania, dzień SURVIVALU. Tego dnia po zapoznaniu się z przepisami bezpieczeństwa oraz przepisami związanymi z podróżowaniem za pomocą kompasu wyruszyliśmy na wycieczkę po okolicy.

We czwartek sprawdziliśmy swoje umiejętności sportowe w piłce ręcznej, oraz

w innych sportach. Poza szczypiorniakiem sprawdziliśmy się na torze przeszkód oraz w wyścigach rzędów.

W piątek nas całodniowy trening. Jednak nie był on taki straszny, ponieważ był to trening uspokajania się oraz relaksacji. Poznaliśmy szereg technik, które sami możemy wykorzystać jeśli będziemy tego potrzebowali.

Kolejny tydzień zaczęliśmy od zamiany ról. Mogliśmy odciążyć naszych wychowawców i wcielić się w ich rolę i to my rządziliśmy tego dnia! Sami zaplanowaliśmy sobie dzień i po akceptacji naszych Opiekunów przeszliśmy do działania.

Banan, pomarańcza, a może kiwi? A może wszystko naraz? Nie, to nie promocja w sklepie, ale pomysł na kolejny dzień. Dzisiaj uczyliśmy się robić shake’i. Po ich wykonaniu, no i po wypiciu oczywiście, przeszliśmy do prac plastycznych, które później zawisły na naszej ścianie plastycznej.

Środa była dniem wycieczki. Udaliśmy się do kopalni Soli w Bochni, gdzie mogliśmy poznać historię powstania kopalni oraz jej funkcjonowania. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób wydobywana była sól i jak wszystko się zmieniło od pierwszego wydobycia do dnia dzisiejszego.

Przedostatniego dnia turnusu zmieniliśmy się w fizyków. Stworzyliśmy własne modele buggi napędzane balonem. Po sprawdzeniu czy wszystko działa urządziliśmy zawody, które okazały się jeszcze bardziej ekscytujące, niż się zapowiadały.

Ostatni dzień, to dzień pożegnania. Mimo, że to ostatni dzień spędzony w takim gronie - nie był on nudny i smutny. Na sam koniec, abyśmy dobrze zapamiętali nasz wspólnie spędzony czas wykonaliśmy pamiątkowe torby ekologiczne, które ozdobiliśmy wyszywając na nich oraz je malując, wspominając każdy dzień wspólnej zabawy. 


Działamy pod patronatem:

Współpracujemy z:

Lenkowo Baby - Niepubliczny Żłobek
LENKOWO - pierwsze w Małopolsce polsko-angielskie przedszkole artystyczne
Akademia Wiedzy i Umiejętności Victoria Center
Kontakt
Strona główna | Mapa strony

Niepubliczna Szkoła Podstawowa
VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL


ul. Spacerowa 8
32-040 Wrząsowice
Telefon: +48 790–790–646
E-Mail: sekretariat@vcps.pl

Polityka prywatności i cookie
Copyright © 2010 - 2020 Victoria Center