Wycieczka "Życie Lasu"

30.09.2011

Las to skarbiec drewna, grzybów, jagód oraz niezastąpiona "fabryka tlenu". W świecie dziecięcej wyobraźni las to także miejsce pełne krasnoludków, elfów i czarownic. By nasi uczniowie osobiście mogli poznać zwyczaje i życie mieszkańców lasu, a także przekonać się, kto tak naprawdę zamieszkuje zielone knieje, wybraliśmy się na wycieczkę z prawdziwym znawcą leśnych zakamarków - Panią Leśniczy.

Spacerując po jesiennych już kniejach, przypomnieliśmy sobieo kilku ważnych zasadach związanych z lasem i żyjącymi tam stworzeniami. Dowiedzieliśmy się, że zwierzątka w lesie lubią spokój i harmonię, co należy uszanować. Dodatkowo przypomnieliśmy sobie, że o przyrodę należy odpowiednio dbać, zachowując czystość i porządek.

Bezpośredni kontakt z naturą okazał się wspaniałą przygodą i dał nam możliwość odkrycia nowego, fascynującego świata roślin i zwierząt. Dowiedzieliśmy się , jakie drzewa porastają zwiedzany przez nas las w Zabierzowie, jakie zwierzęta zamieszkują jego zakamarki oraz jakie możemy spotkać w nim grzyby i owady. Osobiście przekonaliśmy się jak pięknie pachnie żywica i jaką ma konsystencję. Zrozumieliśmy przy tym, czym tak naprawdę jest ta pachnąca i klejąca maź. Na zakończenie naszego pobytu w lesie zamieniliśmy się w poszukiwaczy „leśnych skarbów” Z ogromną radością i uwagą oddaliśmy się zbieraniu szyszek, patyczków oraz innych ciekawych eksponatów.

Odpoczywając po leśnych wojażach daliśmy się ponieść zabawie przygotowanej dla nas w Rogatym Ranczo. Jak zawsze, indiańskie atrakcje spotkały się z ogromnym entuzjazmem naszych pierwszaków. Żegnając się z Rogatym Ranczo nie zapomnieliśmy odwiedzić zamieszkujących tam zwierząt. To był wspaniały wypoczynek na łonie natury i pouczająca lekcja przyrody w niezwykłej scenerii lasu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Zajęcia dodatkowe

Posiadamy w swojej ofercie różnorodne zajęcia dodatkowe.

opisy zajęć dodatkowych