Sztuka „O Kasi, co gąski zgubiła”

25.03.2012

21 marca 2012 roku nasi uczniowie wybrali się na spektakl do Teatru Groteska. W pierwszy dzień po pożegnaniu zimy, wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Krakowa, by oddać się kulturalnej rozrywce.

Sztuka „O Kasi, co gąski zgubiła” to zabawna i pełna przygód historia w wspaniałej folklorystycznej oprawie. Górskie widoki, góralska muzyka i kolorowe tradycyjne stroje wspaniale dopełniły kunszt gry aktorskiej. Lalki, jakie ujrzeliśmy na scenie, idealnie odzwierciedliły szereg przyjaznych, interesujących postaci. Spektakl pozwolił nam na spotkanie z bajkowym światem Marii Kownackiej i dostarczył dużej dawki dobrej zabawy.

Po przedstawieniu czekała na nas jeszcze jedna, miła niespodzianka. Aktorki, na co dzień grające w Teatrze Groteska, zabrały nas w podróż za „Kulisy Sceny”. Dowiedzieliśmy się, gdzie powstają lalki, jakie są rodzaje masek, kukiełek i pacynek,  jak aktorzy wcielają się w różne postacie, gdzie magazynuje się stare, chwilowo niepotrzebne rekwizyty i skąd dobiega dźwięk i muzyka. Być może ogromne zainteresowanie małych widzów zaowocuje w przyszłości karierą aktorską. Kto wie? Na pewno w naszych uczniach drzemie ogromny potencjał, zwłaszcza patrząc na ich wspaniałe występy – choćby „Jasełka” – a tego rodzaju spotkania pozwalają nam rozwijać zainteresowanie teatrem i grą aktorską.

Zapraszamy do galerii.

Zajęcia dodatkowe

Posiadamy w swojej ofercie różnorodne zajęcia dodatkowe.

opisy zajęć dodatkowych