Jesień na wsi - Wycieczka do Gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie

20.10.2012

Na skraju lasu, wśród zieleni i sadów, śpiewu ptaków, leśnych i domowych zwierząt nasi uczniowie spędzili piękny październikowy dzień. Gospodarstwo agroturystyczne „Pod Gruszą” przywitało nas słoneczną pogodą, zapachem ogniska i miskami pełnymi soczystych rumianych jabłuszek. Zachwyceni smakiem i zapachem owoców, postanowiliśmy zatrzymać tę chwilę na dłużej. Złociste jabłka i aromatyczna aronia zamknięte zostały w słoiki by zimową porą przywołać wiejskie wspomnienia. Jak wiadomo, każda gospodyni (i gospodarz) smakuje i sprawdza produkty, z których przyrządza swoje przetwory. Tak i my smakowaliśmy, smakowaliśmy i  nie mogliśmy nadziwić się, jak z każdym kęsem czerwono-złote dary sadu smakują coraz lepiej. Gdy nasze kompoty były już gotowe wybraliśmy się w pole na wykopki. Własnoręcznie zebrane a następnie upieczone ziemniaki to największy przysmak każdego ucznia.

Życie na wsi to nie tyko praca w polu, przy zwierzętach i podczas przyrządzania przetworów, lecz także wspaniała zabawa. Były więc spacery po lesie, podziwianie przyrody przez lornetki, zabawa w domku na drzewie, huśtawki, kolejka linowa i ogród pełen orzechów.

Na zakończenie naszej wizyty wspaniała gospodyni zadbała o to byśmy powrócili nie tylko wypoczęci lecz także zdrowo najedzeni. Pyszne naleśniki ze swojskim serem i dżemem truskawkowo-różanym zaspokoiły podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Zajęcia dodatkowe

Posiadamy w swojej ofercie różnorodne zajęcia dodatkowe.

opisy zajęć dodatkowych